Szukaj Pokaż menu

Power Wheels Racing 2010

49 773  
124   6  
Patrząc na pojazdy, które pojawiły się na Power Wheels Racing 2010, można odnieść wrażenie, że wyścig skierowany był do dzieci. Nic bardziej mylnego. W zawodach tych bowiem brali udział duzi chłopcy, zwani mężczyznami jak i duże dziewczynki, zwane kobietami. Czy faktycznie to na czym się ścigali było tylko zabawką dla dzieci?

Kliknij i zobacz więcej!

Można tak powiedzieć, jednak ta zabawka dodatkowo jest zmodyfikowana tak, aby osiągała odpowiednią prędkość. Każdy z tych pojazdów musiał być wyposażony w napęd elektryczny. Uczestnicy modyfikowali także koła i inne elementy, aby ulepszyć swój pojazd na tyle, by zawiózł ich do zwycięstwa. Ciekawe tylko ile biednych dzieci straciło swoje zabawki. ;)

Flota z zapałek i pudełek po zapałkach

53 340  
524   14  
79-letni Phil Warren z Wielkiej Brytanii spędził 62 lata tworząc tę niesamowitą flotę, obejmującą 432 statki. Wszystkie są zbudowane w całości z zapałek i drewnianych pudełek od zapałek.  Kolekcja obejmuje 60 amerykańskich i prawie 370 brytyjskich statków. 

Takashi Murakami - japoński Andy Warhol

63 099  
238   19  
To nie jest zwykły artysta. Takashi Murakami jest absolwentem Tokyo National University of Fine Arts and Music. Początkowo studiował tradycyjną XIX-wieczną japońską sztukę Nihonga, ale ostatecznie źródłem jego twórczej inspiracji stała się estetyka Manga i Anime, gatunków szczególnie popularnych wśród przedstawicieli subkultury Otaku (warto zapamiętać to słowo). 


 


















Murakami często bywa porównywany do Andy Warhola, ponieważ podobnie jak on sięga po elementy kultury masowej, aby je następnie przetworzyć i zmultiplikować w swoich pracach. Murakami różni się od Warhola wyborem grupy, do której kieruje swoją twórczość. Ten drugi ograniczał się do elitarnego grona zamożnych kolekcjonerów, natomiast Murakami nie zapomina także o konsumencie masowym. Motywy z jego obrazów powielane są w całej masie gadżetów, zabawek i animacji powstających w założonej w 2001 r. fabryce sztuki KaiKai Kiki LLC. Zatrudnia ona sztab kreatywnych umysłów pracujących nad kolejnymi produkcjami oraz kampaniami promocyjnymi w Japonii i za granicą. 






Nawiązał między innymi współpracę z amerykańskim raperem Kanye Westem, dla którego zaprojektował grafikę do albumu "Graduation":





oraz wyreżyserował teledysk do piosenki "Good morning":


https://www.youtube.com/watch?v=6CHs4x2uqcQ


Szczególną popularnością w internecie cieszy się jego krótkometrażowy film animowany "Superflat Monogram", stworzony dla francuskiego domu mody Louis Vuitton:


https://www.youtube.com/watch?v=Uu_vq0lK3xo



Szczególne poruszenie na rynku artystycznym zrobiły rzeźby Murakamiego wzorowane na figurkach anime.



Naturalnych rozmiarów rzeźba "Miss ko2" wykonana z włókna szklanego została wylicytowana za 567 500 dolarów:





Rzeźba "Tongari-kun" o wysokości 8,5 metra, została zakupiona przez właściciela domu aukcyjnego Christie's za 1,5 miliona dolarów. Stanowiła ona część instalacji artystycznej w Rockefeller Center.





Rzeźba "Panda" została sprzedana za 3 miliony dolarów:






Prawdziwym hitem okazała się rzeźba "My Lonesome Cowboy". Mierząca 254 centymetry figura przedstawia młodego chłopaka w trakcie ogromnego wytrysku w kształcie lassa. Została wylicytowana za 15,2 miliona dolarów.







Podobnego typu rzeźba autorstwa Murakamiego przedstawia dziewczynę w trakcie olbrzymiej laktacji. Rzeźba "Hiropon" osiągnęła na licytacji "tylko" 427 tysięcy dolarów.












W zeszłym tygodniu Francją wstrząsnęła informacja o planowanej wystawie "kultury anime", która ma się odbyć w pałacu wersalskim. Częścią ekspozycji miały stać się m.in. rzeźby "Hiropon" oraz "My Lonesome Cowboy". Grupa artystów francuskich wystosowała list protestacyjny, w którym zażądała powstrzymania próby wprowadzenia ordynarnej pornografii do miejsca, które jest symbolem kultury i prestiżu Francji.







Organizatorzy ugięli się pod żądaniem artystów i wycofali kontrowersyjne rzeźby z wystawy. Na ich miejscu pojawią się inne, mniej obsceniczne prace Murakamiego. Ekspozycja będzie dostępna do zwiedzania w pałacu wersalskim od 14 września 2010 do 27 lutego 2011.

Życiorys artysty: Subnormal Blog
238
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Flota z zapałek i pudełek po zapałkach
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 15 najdziwniejszych rzeczy, jakie barmani usłyszeli w pracy
Przejdź do artykułu Koronkowa robota
Przejdź do artykułu 12 faktów o pasie cnoty. Rzeczywistość była dość brutalna
Przejdź do artykułu Posągi bezdomnych ludzi
Przejdź do artykułu Oczekiwania kontra rzeczywistość VIII - największa profanacja pizzy
Przejdź do artykułu Japońskie mrożone akwarium
Przejdź do artykułu Typowe matki w akcji - jak tu ich nie kochać?
Przejdź do artykułu Co można zrobić z kapsli
Przejdź do artykułu Festiwal sztuki współczesnej

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą